Icon Close
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Icon Close
header-image
06.08.2020

«Позиція представників Нацполіції виглядає, м’яко кажучи, непереконливою» – Галина Янченко.

“Вже 12 років один з українських виробників, ТОВ “Еконія”, більш відомий яка виробник дитячого харчування ТМ “Малятко”, відбивається від рейдерських атак, – зазначила Галина Янченко.

Наразі власницю компанії звинувачують начебто у шахрайстві, а також причетності до викрадення людини – Руслана Курілова. Слідство триває вже три роки, і саме ця справа стала підставою для обшуків на підприємстві (!) 9 липня цього року, в “найкращих українських традиціях” з виламуванням дверей. Більше того, на корпоративні права підприємства був накладений арешт. Хоча ні в статті 190 (шахрайство), ні в статті 146 (викрадення) Кримінального кодексу України суб’єктом правопорушення не може бути юридична особа”.

“Також в межах кримінального провадження слідчим було прийнято рішення про направлення запитів до контрагентів підприємства таких як Ашан, АТБ, Метро, куди “Малятко” постачає свою продукцію. Знову ж таки, у присутніх народних депутатів виникли сумніви у доцільності таких дій для розслідування ніби-то викрадення людини або шахрайства”.

На думку народної депутатки, прикметним є те, що два роки тому, у липні 2018 року компанія відбивала іншу рейдерську атаку, де також фігурував громадянин Тітов. Тоді рейдери зареєстрували “клон” підприємства “Еконія”, і вказали громадянина Анатолія Тітова директором компанії-клона.

“Сьогодні, для того, аби розгляд кейсу ТМ “Малятко” ТСК з питань захисту прав інвесторів був об’єктивним, ми запросили обидві сторони. І представників “Малятко” – Ірина Варагаш та адвокат Тетяна Козаченко. І громадянина Анатолія Тітова. Ми навіть розшукали його напередодні засідання, але він так і не прийшов”, – додала вона.

“Заслухали і представників Національної поліції та їх процесуального керівника, позиція яких виглядала, м’яко кажучи, непереконливою. І щодо доцільності обшуків саме у такій формі, і щодо самого кримінального провадження. Поки ситуація більше виглядає як тиск на бізнес, ніж об’єктивне розслідування.
Так, засідання виявилось дуже емоційним. Але наше завдання як Спецкомісії – відновити справедливість та припинити безпідставне втручання правоохоронних органів в роботу бізнесу. З високою ймовірністю будемо звертатись до Офісу Генерального прокурора та Державного бюро розслідувань щодо перевірки правомірності дій працівників Національної поліції і процесуального керівника у справі», – зазначила Галина Янченко у блозі.