Icon Close
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Icon Close
header-image
04.08.2020

ТСК із захисту прав інвесторів розглянула «Кейс Еконії»

Тимчасова слідча комісія з питань захисту прав інвесторів ВР 3 серпня розглянула ситуацію зі спробами захоплення виробництва дитячого харчування “Еконія”.

Під час комісії  СЕО компанії Ірина Варагаш  розказала історію усіх трьох рейдерських захоплень, які Еконія зазнала протягом 12 років, а також висловила припущення, чому вбачає ознаки «виконання рейдерського замовлення»  у діях правоохоронних органів під час обшуків 9 липня.

На комісію було запрошено і представників другої сторони (ймовірних організаторів рейдерства – Анатолія Тітова та Руслана Курілова), але вони на засідання не з’явилися.

Під час виступу Ірина Варагаш звернулася до народних депутатів із проханням виступити «третьою стороною» у конфлікті та ініціювати ряд законодавчих ініціатив, у тому числі – ввести персональну відповідальність слідчих відносно судових справ та кримінальних проваджень, які ті відкривають, проти бізнесу і тим самим завдають збитків на мільйони гривень.

Представники ГСУ та генпрокуратури, що були присутні на засіданні, не змогли надати чіткі відповіді на запитання депутатів щодо кримінального провадження, відкритого проти власниці компанії. Наприклад,

«Чому у ході проведення обшуків було вилучено техніку (закуплену в 2017 році)  для розслідування справи про викрадення 2012 року»?

«Чому в ухвалі суду значиться  пункт про «відмову на вилучення грошових коштів» (навіщо правоохоронцям вилучати грошові кошти компанії у розслідуванні справи про нібито викрадення громадянина Курілова у 2012 році)»?

«На яких підставах слідча Чередник надіслала запити на контрагентів Еконія, (з якими компанія почала працювати лише з 2017 року) у розслідуванні давньої справи 2012 року? Яким чином співпраця з цими партнерами (а запрошували банківські  рахунки, транзакції, ip-адреси) могла вплинути на нібито викрадення такої давності?»

Натомість, начальник управління ГСУ Національної поліції В’ячеслав Гурін зазначив, що має інформацію про те, що підприємство користується водогонами м. Золотоноші.

Яке це має відношення до кримінального провадження про викрадення, слідчий так відповісти і не зміг.

Ірина Варагаш відповіла на запит слідчого, що підприємство ніколи не використовувало та не використовує централізоване водопостачання,  до заводу не підведені міські комунікації для подачі води міста Золотоноші. Все водопостачання заводу забезпечується 2-мя свердловинами, які розміщені безпосередньо на території заводу. Їх використання регулюється чинним законодавством і підприємство має паспорта на свердловини, а також обов’язковий дозвіл на використання надр (Дозвіл №6016, виданий Державною службою Геології та надр України).

«Більше того, за минулий рік за використання цими свердловинами компанія заплатила 2 млн 300 тис грн до державного бюджету. Якщо національній поліції була необхідна ця інформація, ви могли до нас звернутися із запитами, а не влаштовувати обшуки та чинити тиск», – зазначила СЕО компанії, так і не зрозумівши, яким чином свердловини стосуються розслідування кримінального провадження проти неї.

Заслухавши обидві сторони, ТСК пообіцяла розглянути кейс та направити ряд запитів від народних депутатів, щоб витребувати додаткову інформацію, а також звернути увагу правоохоронних органів на зловживання своїх повноважень, де вони, на точку зору комісії, можуть мати місце у кейсі Еконії.