Казкова подорож у подарунок

Казкова подорож у подарунок
Спеціально для газети "Златокрай"

Мар’яна НІЩЕНКО, 
заступник директора з науково-методичної роботи
Впродовж навчального року у спеціалізованій школі №2 інформаційних технологій діяла рейтингова система роботи класів. Кожен клас заробляв бали за озеленення та інтер’єр класу, готовність кабінету до уроку, зовнішній вигляд учнів, введення щоденників, участь у міських та шкільних святах, олімпіадах, конкурсах та акціях, відвідування ветеранів війни, прибирання пришкільної території та належне харчування у шкільній їдальні. Тобто система включала не лише виховну, а й навчальну та наукову роботу. Але рейтингова система роботи класів передбачала і штрафні санкції за ненормативну лексику та поведінку, правопорушення, неналежний зовнішній вигляд, бійку чи пошкодження шкільного майна. У СШІТ №2 діяв змінний стенд, на якому у кінці кожного місяця школярі могли побачити свої бали. Учні школи боролися за головний приз, люб’язно наданий школі ТОВ ПІІ «Еконія», поїдку до аквапарку у місто Київ.

Боротьба була запеклою, майже щомісяця переможці змінювалися. То перемогу здобували найактивніші учні 11 класу, то найкращі артисти міста та школи, учні 7-А класу, то стримані та відповідальні учні 3-А. Але у травні ситуацію докорінно змінили останні свята та акції: збір макулатури, свято каші та останній дзвоник вивели на перше місце учнів 7-А класу. Саме вони отримали сертифікат на поїздку до аквапарку. Однак кількість наданих для поїдки місць склала 50 осіб. Тому переможці вирішили взяти із собою у подорож найактивніших дітей, з кожного класу по одному. Таким чином, команду любителів водних процедур було сформовано. 
Четвертого червня найкращі учні школи разом із наставниками відвідали аквапарк. Своїми емоціями вони поділилися з нами. 
 
- Які емоції переповнювали вас, коли ви дізналися, що здобули перемогу у рейтинговій системі роботи класів?
- Ці емоції неможливо передати,  - говорить учениця 7-А класу Анна Тітова. - Спочатку мені здалося, що це - жарт. Потім щасливі посмішки однокласників та крики однокласниць привели мене до тями. Це було неочікувано, але дуже приємно. Весь рік ми намагалися заробляти якомога більше балів, не отримувати штрафів і результат не забарився. 

- Кому ви завдячуєте здобутій перемозі? 
- Ми завдячуємо добрій феї - Ірині Варагаш, - говорить учениця 2-Б класу Даша Зражевська. - Ця тьотя - президент фірми «Еконія», її підприємство подарувало нам чарівну казку. Цей день я ніколи не забуду, мабуть, це найкращий відпочинок у моєму житті, бо відчула себе русалонькою з казки. Словами всього не передати…
 
- Як пройшов ваш день у Києві? Чи намагатиметеся ви здобути перемогу наступного року?
- Так, мені дуже сподобалася подорож, особливо різнокольорові високі гірки, - розповідає учениця 7-А класу Марина Жила. - Відкриваю вам таємницю: наступного року ми домовилися з нашим класом знову виконувати усі вимоги рейтингової системи, щоб перемогти і отримати чудовий подарунок.  
 
- Чому сприяла поїздка в аквапарк і чи варто виконувати всі вимоги рейтингової системи роботи класів заради цього? 
- Перш за все, - говорить учень 10 класу Олександр Доценко, -  хочу подякувати підприємству «Еконія» за чудову подорож. У кінці навчального року вона була дуже доречною. Знаю, що ідея подарувати поїздку виникла у Ірини Юріївни Варагаш, за що їй велике спасибі від усього учнівського загалу. Щодо поїздки, то вона сприяла нашому оздоровленню, тісному дружньому спілкуванню вчителів та школярів, ще раз підштовхнула учнів школи підтримувати порядок у навчальному закладі. Адже щоденні правила рейтингової системи варто виконувати весь навчальний рік заради одного незабутнього дня.  
 
- Як ви поставилися до перемоги ваших дітей і чи подобається вам така система роботи у навчальному закладі? 
- Я була дуже задоволена, що учні нашого класу здобули перемогу, - розповідає мама учениці 7-А класу Світлана Гермаш, - адже не завжди випадає нагода подарувати діткам таку вартісну подорож. Підприємство «Еконія» постійно підтримує наш навчальний заклад у добрих починаннях. Сама ж рейтингова система роботи класів стимулювала дітей, та й нас, батьків, до участі у змаганнях, конкурсах, єдиних вимог до зовнішності учнів.  
 
Як бачимо з інтерв’ю, рейтингова система роботи класів – дієва і має право існувати. А добрим феям - Ірині Варагаш та Ользі Школьній, які опікувалися подорожжю, хочемо подякувати ще раз за незабутні емоції, подаровані дітям.   

  

 
 

Дивіться також:

 • Дитя любові

  Дитя любові

  25.11.2013
  Ця історія почалася багато років тому, коли молода мама Ірина Варагаш зіткнулася з непростим питанням, відповісти на який ніхто не міг. Тоді вона вирішила сама в усьому розібратися, а заодно допомогти іншим. Забігаючи наперед, скажемо: із завданням Ірина впоралася, адже недарма кажуть, що материнська любов - це паливо, яке дозволяє звичайній людині робити неможливе. 
   
  Детальніше...
 • «Еконія – це справжній драйв!»

  «Еконія – це справжній драйв!»

  11.09.2013
  Про  плани розвитку виробництва та  команди - в інтерв’ю з новим директором заводу Андрієм Корнетовим. 
  Детальніше...
 • Золотоніський «Тандем» привіз перемогу з міжнародного конкурсу

  Золотоніський «Тандем» привіз перемогу з міжнародного конкурсу

  14.08.2013
   Компанія "Еконія" стала спонсором поїздки юних танцюристів із Золотоноші на міжнародний танцювальний турнір, і від усієї душі вітає "Тандем" з перемогою!
  Детальніше...
 • Малятко народжене з любові

  Малятко народжене з любові

  03.08.2013
   Читайте історію жінки - творця дитячої води "Малятко" Ірини Варагаш - в найулюбленішому дитячому журналі "Единственная". 
  Детальніше...
 • Про людей, які працюють з душею

  Про людей, які працюють з душею

  04.07.2013
   Я вирішила зазирнути за лаштунки виробництва компанії «Еконія», поспілкуватися з місцевими робітниками та дізнатися, а як живеться нашим золотоношцям на роботі у великих національних виробників. 
  Детальніше...